3D tisk - Vakuotechnika.cz

Přihlášený uživatel:Odhlásit
Přejít na obsah

3D tisk

    Tisk prototypů, 3D modelů, návrhů, nebo libovolných 3D předmětů. Služba je vhodná hlavně pro designéry, konstruktéry a vývojáře, jimž umožňujeme vytisknout 3D objekty o max. velikosti 200x200x200 mm s přesností 0,2 mm metodou FDM. Tyto 3D tisky je možné dle potřeb dále upravovat jako jakýkoliv jiný výrobek z daného materiálu. K tisku používáme především ABS, po dohodě lze i jiné materiály.

Tisková data
Pro tisk Vašeho modelu nám stačí zaslat STL soubor, který lze exportovat z většiny 3D CAD programů.

Ceny tisku
Cena závisí na celkové době tisku 3D modelu a použitého materiálu. Po zaslání STL souboru Vám zpracujeme cenovou nabídku.

Tiskový výstup
Rádi bychom Vás upozornili na fakt, že na povrchu vytištěného objektu jsou znatelné nanášené vrstvy a u velmi malých detailů (řádově desetiny milimetru až milimetr) mohou nastat chyby typu drobných nerovností či nepatrné vynechání materiálu.
Všechny tyto nedokonalosti se dají následně upravit broušením či tmelením, ale dokončovací práce tohoto typu neprovádíme.

3D tiskárna
3D tiskárna
Přehled materiálů které podporuje naše 3D tiskárna
ABS – materiál je pevný, houževnatý a vyznačuje se menší smrštitelností. Jedná se o polymer rozpustný v acetonu. Jde o pružnější a odolnější materiál než PLA.
ABS-T - tento typ ABS se hodí na tisk i velkých objektů. Jedná se o polymer rozpustný v acetonu. Materiál je pevný a houževnatý.
PETG - jedná se o pevný a houževnatý materiál, který se vyznačuje dobrou teplotní stálostí. Tento materiál díky malému smrštění při tisku je vhodný pro tisk velkých objektů.
PLA – biologicky odbouratelný kukuřičný plast. Vhodný pro tisk velkých objektů. Je tenčí a křehčí než ABS. Výtisky při teplotách nad 70°C ztrácí své mechanické vlastnosti.
Další materiály na dotaz.

Délka tisku závisí na:
  • vybraném materiálu
  • velikosti 3D modelu
  • zvoleném rastru tisku
  • nastavení procentního množství výplně

Jiří Štěpán
Pohoří 213, CZ518 01 Dobruška
tel.: +420 603 903 521
Návrat na obsah